środa, 24 lipca 2013

Azjatycka serwetka razem robiona - część IV


XXI okr. : oczkiem ścisłym dochodzimy do pierwszego członu wachlarza i szydełkujemy 6 oczek łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 2 oczka łańcuszka, półsłupek obejmujący większy łuk, 2 oczka łańcuszka, słupek w kolejny łuk, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 2 oczka łańcuszka, półsłupek, 2 oczka łańcuszka, słupek w następny łuk, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 2 oczka łańcuszka, półsłupek, 2 oczka łańcuszka, słupek, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 2 oczka łańcuszka, półsłupek, 2 oczka łańcuszka, słupek w ostatni łuk wachlarza, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 4 oczka łańcuszka, guziczek,3 oczka łańcuszka, guziczek, 4 oczka łańcuszka, słupek w pierwszy łuk następnego wachlarza i dalej już tylko powtarzamy.


XXII okr. jest bardzo proste, palcem pokazuję początek. Oczkiem ścisłym dochodzimy do środka pierwszego łuku wachlarza i robimy 6 oczek łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 7 oczek łańcuszka, słupek, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 7 oczek łańcuszka, słupek, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 7 oczek łańcuszka, słupek, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 7 oczek łańcuszka, słupek w ostatni człon wachlarza, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 4 oczka łańcuszka, guziczek, 4 oczka łańcuszka, słupek w pierwszy człon drugiego wachlarza, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 7 oczek łańcuszka i dalej chyba już wiecie jak powtarzać, zakończyć ockiem ścisłym zamykającym.
XXIII okr. : oczkiem ścisłym dochodzimy do środeczka pierwszego członu wachlarza, 6 oczek łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 4 oczka łańcuszka, półsłupek obejmujący łuk, 4 oczka łańcuszka, słupek w drugi człon wachlarza, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 4 oczka łańcuszka, półsłupek obejmujący następny łuk,
4 oczka łańcuszka, słupek w trzeci łuk, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 4 oczka łańcuszka, półsłupek, 4 oczka łańcuszka, słupek w czwarty łuk, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 4 oczka łańcuszka, półsłupek, 4 oczka łańcuszka, słupek w piąty łuk, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 4 oczka łańcuszka, półsłupek w guziczek (tak, żeby pozostał wypukły), 4 oczka łańcuszka, słupek w pierwszy człon kolejnego wachlarza, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 4 oczka łańcuszka itd.
Zostały nam tylko 2 proste okrążenia do zakończenia serwetki,  pokażę je  w części piątej kursu.

8 komentarzy:

 1. Iwonko podziwiam jak wszystko dokładnie opisujesz i ile energii w to musiałaś włożyć.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie zaczynam ostatni opis i koniec, uff!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaki piękny wzór i doskonały opis! Dziękuję Iwonko i przesyłam uściski. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo proszę Dociu, szydełkuj, zobaczysz, że warto. Zdróweczka życzę z całego serca.

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo fajny pomysł - ten kursik :) podziwiam za trud i serwetkę też już sobie wyobrażam i mi sie podoba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na zdjęciach robionych w zbliżeniu, wygląda na grubą, ale w rzeczywistości wychodzi delikatna.

   Usuń
 6. Serweta jest śliczna - pozdrawiam i zapraszam Maria

  OdpowiedzUsuń
 7. Już schnie, niedługo ją pokażę.

  OdpowiedzUsuń