piątek, 25 stycznia 2013

Technika filet, Konkurs Blog Roku 2012


Średnica białej serwety z różami - 83 cm.
 Obie serwety wykonałam techniką  filet z cienkiego  kordonka. Spodobały mi się ich kształty.

Wymiary beżowego, owalnego bieżnika: 106 cm/57 cm.

Pewnie zauważyłyście, że od pewnego czasu, w bocznym pasku widnieje ikonka Konkursu Blog Roku 2012. Numer mojego bloga to G00651. Przeszłam do kolejnego etapu. Każdy oddany na mnie głos sprawi mi wielką radość. Ażeby zagłosować,  wystarczy  wysłać SMS na numer 7122 i w treści podać: G00651
W numerze bloga znak 0, to cyfra zero. Nie należy wstawiać spacji w SMS. Koszt 1 SMS - 1,23 zł. Dochód z SMS zostanie przekazany na integracyjno-rehabilitacyjne obozy dla dzieci z ubogich rodzin
i dzieci niepełnosprawnych. 
                                             Dlaczego przystąpiłam do konkursu?
Blog zmienił moje życie. Czułam się odosobniona w swojej fascynacji koronkami i innymi robótkami ręcznymi. Moje prace podobały się wielu osobom, ale większość z nich uważała, że to nudne zajęcie. Po przejściu na emeryturę, zaczęłam obserwować blogi podzielające moje pasje. Okazało się, że jest bardzo dużo osób z wrażliwością estetyczną i bzikiem robótkowym. Jako osoba nienależąca do pokolenia Internetu, z pewnymi obawami, w maju 2012 roku założyłam własny blog, pod hasłem „Koronki Iwonki”. Zainteresowanie tym blogiem przeszło wszelkie moje oczekiwania, jestem zaskakiwana natychmiastową reakcją odwiedzających po umieszczeniu każdego postu. Nie tylko rozwijam swoje umiejętności i dzielę się pasją robótek ręcznych z innymi, ale dzięki niemu zyskałam przyjaciół z różnych zakątków Polski i świata oraz znalazłam wspólny język z osobami w różnym wieku. Inspirujemy się, wymieniamy doświadczenia, by tworzyć piękniej i wspieramy się nawzajem w życiowych problemach. Już nie wyobrażam sobie dnia bez wejścia na blog, prezentuję na nim swoje pasje i zainteresowania oraz dzielę się nimi, a przy okazji jestem szczęśliwsza.26 komentarzy:

 1. Gratulacje.
  Piękne te serwetki. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przesliczne serwetki Iwonko, trzymam kciuku za Ciebie, aj niestety nie moge glosowac jako osoba mieszkajaca za granica, pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podzielam Twoje zdanie i życzę Ci powodzenia , serwetki mają bardzo ciekawy wzór pozdrawiam Dusia

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardziej podoba mi się ta pierwsza :) No cudo po prostu :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję przejścia do kolejnego etapu konkursu i życzę powodzenia w dalszej rywalizacji:) Serwety przeurocze!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję, mnie też pierwsza serweta wydaje się bardziej oryginalna, a co do rywalizacji, to chyba nie mam wielkich szans, bo mój blog jest stosunkowo młody. Dziękuję za wsparcie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Very beautiful creations i love them!!!You are so talented!!!
  I will be very happy to see you on my blog too!!!
  Kisses!!!Sophie from Greece!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam Magdę i zapraszam częściej. Dziękuję Sophie,o dziwo
  w większości zrozumiałam, co napisałaś, miło mi, że Ci się moje serwety podobają, choć sama jesteś w tym doskonała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne serwetki! Gratuluje i trzymam kciuki. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Serwetki piękne :) Życzę powodzenia w konkursie blog roku pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciociu- głos oddany Ewa Wojtek i Matylda

  OdpowiedzUsuń
 12. Życzę powodzenia szkoda że nie można wysłać esemesa z zagranicy:(
  Piękne serwetki jeszcze chwila i polubię filet:)
  Pozdrawiam Lacrima

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się ta zimnica skończy, to oblecę z aparatem fotograficznym domy, w których leżą lub wiszą moje prace filet, może się przekonasz do tej techniki.

   Usuń
 13. Dziękuję wszystkim, którzy na mnie zagłosowali. Czytałam regulamin Konkursu i nie jest tam napisane, że z zagranicy nie można głosować. Moja przyjaciółka mieszkająca w Hamburgu wysłała SMS-a
  i przyjęli.Podobny blog do mojego zgłosiła Alicja z Wiednia i też go przyjęli, ponieważ pisze w języku polskim.Przydało by mi się jeszcze trochę piłeczek, żeby chociaż przejść do następnego etapu, konkurencja ogromna.

  OdpowiedzUsuń
 14. Iwonko dziękuję za odwiedziny i miłe komentarze. Twoje prace są tak piękne że jak tu nie zagłosować. No i oprócz prac ciekawe opisy i porady. Zagłosuję z całą przyjemnością. :) Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Odpowiedzi
  1. Dziękuję, jak nie wiem co, a jak przywiozą mi nowy komputer, to może uda mi się przyjąć Twoje zaproszenie do kontaktów w innej formie.

   Usuń
 16. łał kiedy Ty zdążyłaś wydłubać takie cuda :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te dwie serwety robiłam wcześniej dla mamy i cioci, ale teraz dopiero je sfotografowałam.Obie są z kordonka cieńszego niż "Kaja", więc praca nad nimi trochę trwała.

   Usuń
 17. Iwonki zagłosowałam na Ciebie bo znam Cię doskonale i wiem że szydełkowanie to Twoja pasja, którą swego czasu mnie zaraziłaś-Jola

  OdpowiedzUsuń
 18. Nauczyłaś się wszystkiego bardzo szybko i po miesiącu piękny obrus zrobiłaś, więc nie przestawaj szydełkować. Za głos dziękuję
  i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko pod okiem Pani profesor było to możliwe

   Usuń
 19. Widzę po pracach i systematyczności na blogu, że jest Pani bardzo sumienna. Ja mogłabym bloga pisać, ale do robótek ręcznych cierpliwości zazdroszczę.

  OdpowiedzUsuń
 20. Śliczne serwetki!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 21. Dziękuję,trzeba próbować, jak zacznie ładnie wychodzić, to
  i cierpliwość się znajdzie.

  OdpowiedzUsuń