poniedziałek, 22 lipca 2013

Azjatycka serwetka razem robiona- część III

Po ukończeniu 17-tego okr. ucinamy nitkę. W tym poście udało mi się wiernie pokazać kolor kordonka "Kaja15"
 nr 313.  XVIII okr. : wbijamy szydełko w szósty słupek dużego łuku (liczony od lewej strony) i przerabiamy:
10 oczek łańcuszka, *9 podwójnych słupków w mały łuk,  7 oczek łańcuszka, słupek (pojedynczy) w 6-ty słupek kolejnego, dużego łuku, 3 oczka łańcuszka, słupek w 9-ty słupek łuku, 3 oczka łańcuszka, słupek w 12-ty słupek łuku, 3 oczka łańcuszka, słupek w 15-ty słupek łuku, 3 oczka łańcuszka, słupek w 18-ty słupek łuku, 7 oczek łańcuszka*, powtarzać. Kiedy dojdziemy do łuku, od którego zaczynałyśmy okrążenie, robimy w nim tylko
4 słupki  i  oczko zamykające w trzecim oczku łańcuszka, od którego zaczynałyśmy. To miejsce jest oznaczone na schemacie gwiazdką.
XIX okr.: oczkami ścisłymi na wierzchu łańcuszka dochodzimy do pierwszego, podwójnego słupka i robimy
6 oczek łańcuszka, słupek w ten sam podwójny słupek, słupek w trzeci podwójny słupek łuku, 3 oczka łańcuszka, słupek w ten sam podwójny słupek łuku, powtarzamy ogniwka siateczki, 5 oczek łańcuszka, guziczek (w drabince), 3 oczka łańcuszka, guziczek, 3 oczka łańcuszka, guziczek, 5 oczek łańcuszka, słupek, 3 czka łańcuszka, słupek w ten sam podwójny słupek itd. ,oczko ścisłe zamykające.
XX okr.: oczkiem ścisłym dochodzimy do środka pierwszego członu siateczki, 6 oczek łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 5 oczek łańcuszka, słupek w drugi człon siateczki, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce,
5 oczek łańcuszka, słupek w trzeci człon siateczki, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 5 oczek łańcuszka, słupek w czwarty człon siateczki, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 5 oczek łańcuszka, słupek w piąty człon siateczki, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 4 oczka łańcuszka guziczek, 3 oczka łańcuszka, guziczek, 3 oczka łańcuszka, guziczek, 4 oczka łańcuszka, słupek w pierwszy człon kolejnej siateczki, 3 oczka łańcuszka, słupek w to samo miejsce, 5 oczek łańcuszka itd., oczko ścisłe zamykające.
Witam serdecznie nowe obserwatorki !

10 komentarzy:

 1. Oj, Iwonko, kusisz, kusisz do robienia tej serwetki:) Chyba przyśpieszę jej kolejkę i zrobię:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, może lepiej dojrzysz liczbę oczek łańcuszka w schemacie, bo w niektórych miejscach, to naprawdę robię na wyczucie. Przy poprzedniej Kacperek mi bardzo pomógł i żałuję, że od razu nie opisałam etapów pracy.

   Usuń
 2. Iwonko kursik świetnie przygotowany pewnie wiele osób sobie stworzy taką serwetkę :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Beatko, obejrzałam sobie Twoją, też jest biała jak moja pierwsza. Zobaczymy, jak kolorowe będą się prezentowały.

   Usuń
 3. Taki instruktaż to rewelacja...:) aż się chce robić i to tak szybko, żeby nadążyć za postami :) dobrze, że to nie znika i zawsze można do internetu zajrzeć i sobie odświeżyć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Siadam do szydełka i komputera wtedy, kiedy mam czas. Faktycznie może troszkę za szybki ten kursik, ale w przyszłym tygodniu wnuki mi nie pozwolą go dokończyć.

   Usuń
  2. Nie ma problemu, ja bardzo dziękuję za kursik. Jeśli tylko posty nie znikną skończę sobie w swoim tempie, bo mi znowu dzieci nie pozwalają robić... Gdybym miała pytania mogę napisac na mail?

   Usuń
  3. Oczywiście, najlepiej dołączyć zdjęcie robótki,wtedy będę mogła więcej podpowiedzieć.Ten schemat, to jak krzyżówka, niewiele na nim widać, więc problemy są zrozumiałe.

   Usuń
 4. Śliczna serweta i kursik na pewno pomocny dla koleżanek!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam taką nadzieję,że zarażę kogoś swoją pasją.

   Usuń