wtorek, 21 stycznia 2020

"Daj coś kolorowego"

Szydełko poszło w ruch. Zmotywowała mnie Irenka http://babuchowerobotki.blogspot.com/. To dopiero początek moich kolorowych podkładek pod kubki. Jest na nie  ogromne zapotrzebowanie w szpitalu onkologicznym. Zrobię tego tyle, ile zdążę przed "Światowym Dniem Chorego". Te włóczkowe kwiatuszki będą jeszcze moczone  i usztywniane, ale pokazując je teraz, może jeszcze kogoś zachęcę do wykonania podobnych.W ten sposób dołączam się do akcji na rzecz chorych onkologicznie, oganizowanej przez "Stowarzyszenie Kolorowe damy", pod hasłem, jak  niżej:  https://www.facebook.com/DajCosKolorowego/?ref=br_tf&epa=SEARCH_BOXZ okazji "Dnia Babci" życzę wszystkim kobietom radości doczekania wspaniałych wnuków oraz wielkiej z nich pociechy.

Ja mam dużo szczęścia. Mój wnuczek Krzyś w piątym roku życia szyć jeszcze nie potrafi, więc posklejał  dla mnie taką zawieszkę i odśpiewał 100 lat od siebie i od Grzesia. Juluś czeka z niecierpliwością na ferie, żeby do mnie przyjechać. Kacper szusuje na nartach w górach, ale o babci nie zapomina. To mój najlepszy doradca w sprawach zakupów urządzeń elektronicznych. Każdy z nich jest inny, ale jednakowo kochany.

30 komentarzy:

 1. Piękne podkladeczki i szlachetna akcja.Wnuki są cudowne.Od starszego byly życzenia bo nie mieszka blisko.Małe przyjadą jutro i rankiem upieke ciasto. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne podkładki 👏👏👏👏
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem pewna, czy chorzy będą je pod kubki podkładać, czy sobie kolorowe girlandy w salach powieszą. Ważne żeby poprawiały im nastrój.

   Usuń
 3. Super, że dołączyłaś do akcji podkładkowej:) Oj, potrzeby są ogromne:(
  Trzymaj się zdrowo Babciu:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna akcja i urocze podkładki. Babcie to wielki skarb. Kochane masz wnuczęta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze to ujęłaś Renko. Ja miałam tylko jedną, ale wspaniałą babcię, która prawie setki dożyła. Krzyś i Grześ mają 2 babcie i 3 prababcie. Naśpiewało się wczoraj dziecko. Prababcie wnioskują, by go kształcić w kierunku muzyki.

   Usuń
 5. Bardzo ładne podkładki i w fajnych radosnych kolorkach:-)
  Prześliczne serduszka wyszykował Ci wnuczek, są urocze:-)
  Pozdrawian cieplutko:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszą mnie jego zwinne paluszki i wielkie serce.

   Usuń
 6. Super podkładki,bardzo fajny pomysł na wykorzystanie resztek nici,no i akcja szlachetna.
  Wszystkiego dobrego Iwonko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też myślałam,że podkładki powinny być z nici, ale zapotrzebowanie jest na włóczkowe. Wybrałam te najcieńsze i szydełko nr 2.

   Usuń
 7. Szlachetny cel , brawo Ty ! Zawieszka z serduszek jest urocza . Pozdrawiam serdecznie 🙂🙂🙂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym tego już dużo więcej zrobiła, ale Fiona dostaje szału na widok kolorowych kłębuszków, łapie je i gryzie. Co ją odgonię, to wraca.

   Usuń
 8. Piękna akcja i szlachetny cel:)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem, żeby tylko moje palce się nie zbuntowały, bo dawno nie szydełkowały.

   Usuń
 9. Piękny cel. A radość z Wnuków przeogromna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczbę wnuków mamy taką samą, więc się rozumiemy.

   Usuń
 10. Piękne podkładki. Zainspirowana Twoim postem postanowiłam również dołączyć do darczyńców. Niestety nie zdążę do "Dnia Chorego", ale rozmawiałam z jedną z wolontariuszek i mówiła, że potrzeby są przez cały rok. Więc od wczoraj zabrałam się do pracy. Pozdrawiam:):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się,że dołączyłaś. Na 8 marca też będzie dobrze.

   Usuń
 11. Wspaniała akcja, cudne kolorki i niesamowity pomysł!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobiłam jeszcze pomarańczowe łososiowe i trochę ciemniejsze niebieskie kwiatuszki.

   Usuń
 12. Wspaniały kolorowy pomysł.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie kolorowo, bo wyciągam coraz to inne włoczki.

   Usuń
 13. Great blog, I follow you # 264 ,follow back?

  http://itsmetijana.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Tijano w gronie obserwatorów mojego bloga. Dziękuję za odwiedziny.

   Usuń
 14. Witaj Iwonko, widzę,że szydełko nie wypada z Twoich rączek. Ciągle coś tworzysz, dobrze miec swoje pasje. Ja tez przyznam ostatnio zrobiłam wieczorami kilka rzeczy i zawsze w koszyczku mam jakąś robótkę.Teraz bolerko na lato:) Pozdrawiam Cię bardzo ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam dłuższą przerwę w szydełkowaniu, o czym pisałam w poprzednim poście. Nie da się jednak całkowicie zrezygnować z tego, co się lubi.

   Usuń
 15. Dzień dobry. Zapraszam do obserwowania mojego bloga https://pracowniasielskachata.blogspot.com/. Dorota

  OdpowiedzUsuń
 16. Our List of vaporizers such as the dry herb vaporizers,Pax 3, firefly 2 and Davinci iq are being flaunted in the market alongside vape pens.Thc vape pens and cbd vape pens are one of the best vape pens you can think of if you want to buy a vape pen online or searching for vape pens for sale.With the new trend of vape pens in the market, people who buy vaporizers online from vape stores or smoke shops are now confused if the vape store or smoke shops are the ideal places for both portable vaporizers or deskstop vaporizers for sale.The concept of vaping and asking questions like what is a vape can now be answered here on our online vape store alongside other vape questions regarding the type and best vaporizers to buy online.Vaporizers like the pen vaporizers,the crafty and many more.Top selling vaporizers and vapes are the Pax,Herb-E Vaporizer,Firely 2 vs pax 3,Storz & Bickel,Smok vape pen 22,Pen Vape | Juul Vape Pen | Cartridge Vape Pen | Dry Herb Vape Pen |Juul pods near me.

  OdpowiedzUsuń